Kaynar Su İle Duş Almayın

Hemen hemen hepimiz çocukluk yaşlarımızda annelerimizin bizleri yıkadığı kaynar sulara alışık olduğumuz için soğuk su ile duş alamıyoruz. Ancak kaynar su ile duş almanın zararları oldukça fazla ve yaz kış kaynar su ile yıkanmak tehlikeli bu yazımızda bu zararlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle kaynar su ile yıkanmak vücut ısısını aniden yükselteceği için gaziantep escort ile ciddi ve hayatı tehlikeye sokacak hastalıklara neden olabiliyor. Örneğin kaynar su ile yıkanan orta yaşın üzerinde bir insan anıdan ateş yükselmesi sonucu kalp ritim bozukluğu yaşayabilir. Bunun yanı sıra kaynar su ile yıkanmak kadınların adet dönemlerinde kanamalarını ve sancılarını artırır bunun nedeni kan akışının hızlanmasıdır. Ayrıca kaynar su ile yıkanan erkeklerde sperm azalması oluşur bunun sonucunda erkekte kısırlık meydana gelebilir.

Tüm bunların yanı sıra Cilt yapısı bozulabilir cildinizde etken kırışmalar sarkmalar meydana gelebilir. Kaynar su vücudun nem kaybetmesine neden olarak egzama gibi cilt rahatsızlıklarına neden olacaktır. Son olarak aşırı sıcak su saç köklerine zarar vererek saç dökülmesi gibi problemlere sebebiyet verebilir.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir