Sağlıklı Kilo Verme Yolları

Bir çoğumuz yaklaşan yazın telaşesine kapılıp kilo verme derdine düştük. Ancak uzmanlar kısa sürede sağlıksız diyetlerle kilo vermenin tehlikeli olabileceğini dile getiriyor. Yaza kısa bir süre kala kilo vermek için spor yapmak ve biçimli ve kontrolü şekilde kilo vermek en sağlıklı olanı ancak bunu nasıl yapacağız derseniz buda yazımızın içinde gizli.

Öncelikle sağlıklı kilo vermenin temel koşulu ekmek, tuz ve şeker kullanımını azaltmak tüketebildiğinizce su tüketmek ve spor yapmak en önemli kurallar. Bunun yanı sıra bazı sebze ve meyvelerde size kilo vermenizde yardımcı olacaktır. Örneğin  lahana brokoli haşlanmış sebzeler hem ihtiyacınız olan besinleri karşılar hem de fazla kalori almanızı engeller. Günde en az iki elma yemek toksinlerin giderilmesini sağlar. Kuru kaysı kuru üzüm ise ödem ve yağlardan kurtulmanızı sağlar.

Bununla birlikte salata ve çorba tüketmek fazla kalori tüketimini engellediği gibi tok kalmanıza yardımcı olur. Gün içinde atıştırmalık galetalar da siz tok tutarak kalori almanızı engeller.Bu sayede sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir